سفارش تبلیغ
صبا

کافه فرهنگ

تیم ملی فوتسال برزیل با برتری بر اسپانیا پنجمین قهرمانی خود را جشن گرفت. بازی دو تیم در نیمه دوم وقت‌های اضافه در حالی که بازی در حال پایان یافتن بود و برزیل یک ضربه‌ی پنالتی از روی نقطه‌ی دوم را از دست داده بود، نیتو در فاصله‌ی کمتر از 20 ثانیه مانده به پایان با یک حرکت انفرادی گل سوم را به ثمر رساند و تیمش را قهرمان کرد. تیم ملی فوتسال کشورمان در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی به مصاف کلمبیا رفت که در پایان با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد.
دیدار فینال جام جهانی فوتسال در تایلند برگزار شد و در آن تیم ملی فوتسال برزیل موفق شد مقابل اسپانیا در وقت اضافه با نتیجه‌ی 3 بر 2 به پیروزی برسد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
به گزارش «تابناک»، نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. با شروع نیمه دوم برزیلی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقیقه 25 به گل رسیدند. 5 دقیقه بعد توراس گل تساوی را برای اسپانیا به ثمر رساند. بازیکنان اسپانیا یک دقیقه بعد توسط آیکاردو گل دوم خود را وارد دروازه برزیل کردند.

مهدوی‌کیا محبو‌ب‌ترین بازیکن آسیا

 


در نخستین مرحله انتخاب محبوب‌ترین بازیکنان فوتبال جهان، مهدی مهدوی کیا در صدر بازیکنان آسیایی قرار گرفت.

 

مهدوی کیا

 

فدراسیون جهانی تاریخ و آمار فوتبال پس از پایان نخستین مرحله نظرسنجی درباره محبوب‌ترین بازیکنان فوتبال جهان مهدی مهدوی کیا را به عنوان محبوب‌ترین بازیکن آسیایی معرفی کرد. مهدوی کیا موفق شد در نخستین مرحله 80 هزار و 526 رای به خود اختصاص دهد.

ادامه مطلب...

آغاز موفق سرمربی‌گری هاشمیان

 


وحید هاشمیان پس از خداحافظی از فوتبال دوباره به دنیای مستطیل سبز بازگشته است. وی از پایان ماه اکتبر سرمربی‌گری تیم هالستنبک-رلینگن در لیگ 5 آلمان را به عهده گرفته و با 4 امتیاز در 2 دیدار نخست، آغاز موفقی داشته است.

 

هاشمیان

 

به گزارش مجله اینترنتی جهان و ورزش و به نقل از سایت دویچه وله، وحید هاشمیان، ملی‌پوش سابق فوتبال ایران و بازیکن پیشین بوندس لیگای آلمان در تیم‌های هامبورگ، بوخوم، بایرن مونیخ و هانوفر چندین ماه پس از خداحافظی از نقش فوتبالیست حرفه‌ای، از ماه اکتبر فعالیت جدید خود را با موفقیت در سمت سرمربی آغاز کرده است.

هاشمیان 36 ساله در نخستین ایستگاه مربی‌گری خود در تیم هالستنبک-رلینگن شروعی خوبی داشته است. شاگردان وی در دو دیدار اخیر، با یک پیروزی و یک مساوی عملکرد رضایت‌بخشی را به نمایش گذاشته‌اند. هالستنبک-رلینگن درشمال آلمان و در حومه شهر هامبورگ قرار دارد. باشگاه "اس.فآ. هالستنبک-رلینگن" در "اُبرلیگا هامبورگ" که به عنوان یکی از 14 لیگ دسته پنجمی در فوتبال آماتور آلمان محسوب می‌شود، فعال است.

ادامه مطلب...